מהו משרד חקירות ומה כוללים תפקידיו?

שירותים של חוקרים פרטיים זהו דבר שהיה קיים מאז ומעולם. חקירה פרטית זהו מקצוע לכל דבר עם תוכנית לימודים אקדמאית מסודרת. בגלל הרגישות של הנושא יש פיקוח על החוקרים הפרטיים מטעם משרד המשפטים. חוקר פרטי אמור לסייע בעיקר באיסוף פרטים בלתי ידועים ובכך להביא תעלומות על פתרונן.

מה ההבדל בין חוקר פרטי עצמאי למשרד חקירות?

אז ככה, יש כל מיני תחומים בהם עוסק החוקר הפרטי וכדי שהכל יהיה יעיל יותר, לכל חוקר בדרך כלל יש תחום שבו הוא מתמחה במיוחד. חוקר פרטי עצמאי הוא חוקר שעוסק בנושא אחד ובו הוא אלוף. לעומת זאת, משרד חקירות עוסק בכל התחומים. יש לו כמה חוקרים כאשר לכל חוקר יש את התחום שלו בו הוא מתמחה.

במקרים פשוטים שלא דורשים חריגות למקומות אחרים ולתחומים נוספים החוקר העצמאי יספיק לכם והעלות שלו תהיה הרבה יותר נמוכה. אך אם הפרשה שאתם מעוניינים לחקור אותה היא מורכבת יותר, נוגעת בתחומים נוספים ודורשת חציית גבולות, חוקר פרטי עצמאי לא יספיק לכם. תצטרכו לפנות למשרד חקירות. במשרד החקירות יש עבודת צוות של מאסטרים כל אחד בתחומו וממילא יש להם יכולות נרחבות יותר. לכן ברגע שאתם נדרשים למשהו יותר מורכב, לא תוכלו לוותר על העוצמה של משרד חקירות פרטי.

באילו תחומים עוסק חוקר פרטי?

התפקיד העיקרי של החוקר הפרטי, כמו שאמרנו, הוא פשוט להגיע לידע שזקוקים לו. לחוקרים פרטיים יש כמה תחומי עיסוק וכל חוקר מתמחה בתחומו. 

חוקר כלכלי – החוקר הפרטי אוסף מידע כלכלי על האדם הנדרש, מה המשכורת שלו, חשבונות בנק נוספים שקיימים על שמו, חובות, נכסים ועוד. החוקר הכלכלי יסייע לכם באיסוף מידע בנושאים כלכליים על האדם שאותו סימנתם.

חוקר מסחרי – החוקר המסחרי מתעסק בדרך כלל במקרים שקשורים לארגונים שונים. כמו מרד של העובדים, גניבות וצפי של סיכונים בשוק המסחרי.

חוקר עסקי – בדרך כלל החקירות הללו נעשות בין עסקים שמעוניינים לדעת מה בדיוק קורה בעסק השכן. לפעמים גם בעל עסק מזמין את השירותים הללו כי הוא רוצה לדעת מה מצב העובדים בחברה, לפעמים גם כדי לדעת מה מתכננים המתחרים שלו ולדעת איך להיערך בהתאם. בקיצור, חוקר שמתעסק בעולם העסקים.

חוקר פלילי – התפקיד של חוקר כזה הוא להרשיע אנשים מסוימים. שוכרים אותו כדי להשיג הוכחות על מקרים פליליים שנעשו. כמו אלימות, גניבה, התעללות של מטפלים בקשישים, התעללות בילדים, מקרי עוקץ ועוד. 

חוקר רשתי – חוקר שהעיסוק שלו הוא חקר ברשת. פעמים רבות אנשים מגיעים עם תלונות על בריונות ברשת והתפקיד של החוקר הזה הוא למצוא מידע שמאושש את העניין. כמו אלימות מילולית, השפלות, פרסום חומר ללא אישור ועוד.

חוקר בגידות – חוקר זה מתעסק בבדיקת נאמנות בן/בת הזוג במקרים בהם קיימים חשדות כאלו. החוקר מנהל מעקבים, מאזין לשיחות, עוקב אחרי התכתבויות ועושה הכל כדי לגלות את האמת, גם אם היא לא נעימה. 

לאיזה חוקר תפנו?

בין אם אתם זקוקים למשרד חקירות ובין אם אתם יכולים להסתפק גם בשירותיו של חוקר עצמאי, חשוב שתדעו לאיזה חוקר פונים. לחוקר אליו אתם הולכים חייבת להיות תעודה של חוקר פרטי. אנו ממליצים גם לבדוק שהוא אכן מופיע ברשימות של משרד המשפטים, זה דבר ראשון שחשוב לזכור. הדבר השני הוא שאתם צריכים לשמוע המלצות. אם לא שמעתם המלצות אל תלכו למישהו שאתם לא מכירים.