האם מאזינים לי?

האזנת סתר היא פעולה בה מאזינים לאדם אחר מבלי שהוא יודע על כך וללא הסכמה שלו. אמנם, זה לא דבר חוקי, אך היום לא מעט גורמים משתמשים בהאזנות סתר למגוון רחב של מטרות שונות.

משרד החקירות "עוז סער" מציע לכם אפשרות לבדוק האם קיימות האזנות סתר סביבכם, ולא רק זה, אלא החוקרים המקצועיים של המשרד יאפשרו לכם לאתר את המקור של ההאזנות הללו ולמצות את הדין עם האשמים.

לעיתים הפניה אלינו מבוצעת כאשר ארגון מסויים חש בבירור כי יש האזנות סתר סביבו ומידע אישי שלו דולף, אך לעיתים פונים אלינו ארגונים חכמים ואנשים אשר מחזיקים במידע רגיש ומראש רוצים למנוע את האפשרות שיאזינו להם, כך שאנו מבצעים צעדי מנע להגנה עליהם ומניעת האזנות הסתר.

בשלב הראשון בודקים האם קיימות האזנות סתר

ברגע שפונים אלינו, בין אם מדובר בארגון גדול ובין אם מדובר באדם פרטי, אנו מתחילים בבדיקה מסודרת אשר המטרה שלה היא להבין האם בכלל קיימות האזנות הסתר הללו או לא. בין הבדיקות אותן אנו מבצעים נכללות בדיקות כמו:

  • בדיקה של כל התדרים והתשדורות היוצאות מבניין או אזור מסויים.
  • בדיקה של שלוחות הטלפונים בארגון ושל המרכזיה, כולל בדיקה פיזית של מכשירי הטלפון, גם ניידים.
  • שימוש בציוד מיוחד אשר מזהה משדרים ומכשירי הקלטה, גם קטנים ומוסתרים.
  • שימוש במצלמה תרמית אשר יכולה לזהות מכשירי הקלטה או הסרטה אפילו אם הם מוסתרים בתוך ציוד או אפילו בתוך קירות, לוחות הנמכת תקרה וכדומה.
  • בדיקה שמאפשרת לראות האם ישנן מצלמות זרות בסביבה.
  • בדיקה גם של כלי רכב של החברה, במיוחד של בכירים בה, בכדי לשלול האזנות שם.
  • בדיקה פיזית מקיפה של סביבת המבנה, פינות עישון או אזורים אסטרטגיים אחרים בהם ניתן להאזין לשיחות עובדים או שיחות טלפון רלוונטיות.

לאחר הבדיקה הזו אנו יכולים לומר האם אכן יש ציוד להאזנות סתר בסביבה, לאתר את הציוד כולו ולעיתים גם לעשות שימוש באמצעים משוכללים על מנת להבין להיכן הציוד הזה משדר, מי הגורם המאזין ומי השתיל מלכתחילה את הציוד הזה.

הסרה של גורמי האיום

בעת ההסרה של המכשירים בהם התגלתה האזנת הסתר, ניתן לפעול בדרכים חכמות אשר יאפשרו לכם להתמודד טוב יותר עם הדלפת המידע ועם הבעיה שנוצרה לכם.

למשל, תוכלו לפעול בדרך בה המאזינים לא ידעו שגיליתם על המכשירים הללו ולתת להם מידע שגוי, אנו נוכל לבצע בדיקות דקדקניות אשר יאפשרו לנו למצוא את המאזינים ולהפנות את גורמי אכיפת החוק ישירות אליהם ועוד.

כך תוכלו להפוך את המצב ולנצל אותו לטובתכם ולסיים עם עניין האזנות הסתר בצורה הטובה ביותר ובאופן שישמור על המידע של העסק או הארגון שלכם בצורה הטובה ביותר, ולמנוע האזנות סתר עתידיות.