מישהו מאזין לכם? כיצד לבדוק ואיך למנוע?

האזנות סתר הן לא תמיד חוקיות, אלא בצו בית משפט, אך עדיין לא מעט גורמים מבצעים האזנות סתר. לעיתים מדובר בהאזנות על רקע עסקי, כמו האזנות סתר לאנשי עסקים מתחרים, שותפים וכדומה, ולעיתים ההאזנות הללו מבוצעות על רקע אישי, כמו האזנות בין בני זוג בהליכי גירושין, סכסוכי ירושה, מעקב של הורים ועוד.

אין ספק כי העובדה שמאזינים לכם היא לא נעימה, ולכן אם אתם מרגישים כי יש האזנות סתר הפועלות על מכשירי הטלפון שלכם, כדאי מאוד שתדעו כיצד למנוע את זה, כיצד לגלות האם יש האזנות כאלו הפועלות על המכשיר שלכם וכיצד להסיר את האיומים בצורה הטובה ביותר.

איך עושים זאת? את התשובות לכל השאלות הללו תוכלו למצוא במאמר הבא.

איך אפשר לבדוק האם קיימות האזנות סתר?

אם אתם חושדים כי מאזינים לכם, הדבר הראשון שאתם צריכים ויכולים לבצע הוא פשוט להתחיל חיפוש בסביבה שלכם. רוב מכשירי האזנות הסתר הם פשוטים מאוד, במיוחד כאשר ההאזנה מבוצעת על ידי חובבים ולא על ידי גורמי אכיפת החוק או חוקרים פרטיים.

במקרה ומכשירי ההאזנה הותקנו על ידי חובבנים, ברוב המקרים תוכלו למצוא אותם בקלות רבה מאוד באמצעות חיפוש ידני פשוט.

במידה והחיפוש הידני לא נושא פירות, תוכלו לבצע שימוש במכשיר ייחודי המשמש לטובת גילוי האזנות סתר, והוא יכול גם למצוא מכשירים המשמשים את גורמי הביטחון או חוקרים פרטיים.

אתם יכולים לרכוש מכשיר כזה לשימוש עצמי, במיוחד אם אתם עוסקים בתחומים רגישים ורוצים לוודא כי לא מאזינים לכם, או לפנות אל חוקרים פרטיים אשר עוסקים בתחום גילוי האזנות הסתר ויוכלו למצוא עבורכם את המכשירים המדוברים.

איך עובדים מכשירים לגילוי האזנות סתר?

מכשירים לגילוי האזנות סתר אלו מכשירים אשר יכולים לגלות אותות אלקטרו מגנטיים אשר משודרים ממכשירי ההאזנות ובצורה הזו אתם יכולים למצוא את מכשירי ההאזנה המוצבים במקומות שונים בבית שלכם, במקום העבודה שלכם, ברכב או בכל מקום אחר.

בדרך כלל לרוב המכשירים הללו יש מסך עם נקודות איתות המאפשר לכם לראות באיזה כיוון נמצאים המכשירים והוא יאותת ככל שתתקרבו אליהם כך שיהיה לכם קל יותר למצוא את המכשירים הנמצאים בסביבה שלכם. בצורה הזו תוכלו למצוא את המכשירים ולהסיר את האיום בצורה הטובה ביותר.

מה עושים לאחר גילוי המכשירים?

לרוב, האנשים אשר מגלים מכשירי האזנת סתר בסביבה שלהם מבצעים אחת משתי הפעולות הבאות:

  1. הם מסירים את כל מכשירי האזנות הסתר ומשמידים אותם, וממשיכים לזמן מה עם המכשירים השונים לאיתור האזנות הסתר בכדי לוודא כי אין האזנות חוזרות.
  2. מבצעים שימוש בהאזנות הסתר לטובתם על מנת לשתול מידע שהוא לא אמיתי. בצורה הזו הם יכולים לדעת מי התקין את האזנות הסתר, לפי המידע המפוברק שעל בסיסו הם יפעלו, ולנצל את האזנות הסתר לטובתם האישית. בנוסף, ברגע שיגלו מי התקין את האזנות הסתר הם יוכלו לפעול על כך במישור המשפטי במידה והאזנות הסתר הותקנו בניגוד לחוק וללא צו מבית משפט המאשר את ההאזנות הללו.

מה אתם תעשו לאחר שתגלו אותן? זה נתון לשיקול שלכם אך במידה ואתם באמת מגלים האזנות סתר בסביבה שלכם, כדאי שתתייעצו עם מומחים בתחום מוקדם ככל האפשר, במיוחד אם אין לכם דרך לדעת כמה זמן נמצאים שם מכשירי ההאזנה ואיזה מידע הם קלטו, והאם המידע אותו הם קלטו יכול לפגוע בכם.

האם כדאי לבצע את זה לבד?

אמנם היום אתם יכולים למצוא מכשור אשר יאפשר לכם לבצע גילוי האזנות סתר בכוחות עצמכם ללא כל בעיה, אך לא תמיד זה מומלץ. לעיתים רבות האזנות הסתר מגיעות יחד עם מעקבים נלווים כמו מעקבים פיזיים או דיגיטליים בדרכים אחרות, ולכן אם אתם חושדים כי מאזינים לכם, ויש לכם סיבות לחשוש מההאזנות הללו, כדאי לפנות אל חוקר פרטי. חוקר פרטי מקצועי יכול לסייע לכם לאתר את כל המידע לו אתם זקוקם בצורה דיסקרטית ושקטה, לגלות האזנות סתר, מעקבים או כל פעולה אחרת ולסייע לכם להתמודד עם הבעיה בה אתם נמצאים בצורה הטובה ביותר ולמצוא את נקודת היציאה מאותו מצב באופן מיטבי.