כיצד לזהות חפרפרת בחברה?

נכון, חוקי זה לא, אך עדיין לא מעט אנשים עושים את זה. לצערנו אנחנו שומעים על יותר ויותר גורמים אשר מפעילים חפרפרות בתוך חברות שונות, אנשים אשר נכנסים לתוך חברה מסויימת למטרה של ריגול עסקי, או עובדים שכבר נמצאים בתוך החברה ומגוייסים מגורמים חיצוניים לטובת ריגול מתוך החברה.

דבר כזה יכול לגרום לנזקים גדולים מאוד לחברה. המידע אשר מועבר מתוך החברה יכול לגרום למתחרים לגלות על טכנולוגיות חדשות, פיתוחים ניסיוניים או כל מידע אחר ולעשות בו שימוש על מנת לנצח אותה חברה ואת התחרות.

אז איך אפשר לדעת האם בתוך החברה שלכם יש חפרפרת כזו והאם המידע העסקי שלכם דולף החוצה ללא אישור? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

שמרו על העובדים שלכם

בדרך כלל, הדבר הכי קל לעשות הוא לא להכניס עובד מבחוץ אל תוך החברה כדי לרגל, כי אתם עלולים לעלות על זה בשלב בדיקות הרקע של העובד, אלא להשתמש בעובדים אשר כבר נמצאים בתוך החברה. לכן, התפקיד החשוב ביותר כאן הוא קודם כל התפקיד שלכם – אתם חייבים לדעת לשמור על העובדים שלכם.

בדרך כלל, עובדים שיגויסו לטובת ריגול תעשייתי יהיו עובדים שיש להם קשיים כלכליים מהותיים או עובדים ממורמרים אשר לא מרוצים מהעבודה שלהם, מהיחס של ההנהלה אליהם וכדומה. לכן, תגמול של העובדים בצורה מתאים ויצירת מקום עבודה שטוב לעבוד בו ולא כדאי להפסיד אותו, יקטין את הסיכוי לכך שגורמים חיצוניים יצליחו להסית את העובדים שלכם נגדכם.

מה עושים אם יש לכם חשדות?

אם כבר יש לכם חשדות בעובד מסויים, או חשדות כלליים על כך שיש חפרפרת בחברה אשר מעבירה מידע לגורמים לא רצויים, עליכם לעבור לעבודה מדוקדקת יותר עם חוקרים פרטיים.

אתם לא יכולים לבצע את החקירה הזו בעצמכם, להתחיל לעקוב אחרי עובדים, או סתם לפטר עובדים שאתם חושדים בהם ללא עילה מוצדקת. אם תנסו לבצע את החקירה הזו בעצמכם אתם עלולים להסתכן במצב בו אתם משיגים מידע שלא בצורה חוקית, מה שימנע מכם שימוש באותו המידע בתביעה משפטית או הגשת  תלונה משטרתית נגד אותו העובד.

לכן, במידה ויש לכם חשדות כאלו, הדבר החשוב ביותר שאתם צריכים לדעת הוא שזה המקום לפנות אל אנשי מקצוע מומחים בתחום ולתת להם לבצע את עבודת החקירה.

עבודה עם חוקר פרטי

חוקר פרטי מקצועי ידע איך לבצע את עבודת החקירה בצורה נכונה ומדויקת ולהשיג לכם את התוצאות ואת המידע הטוב ביותר בצורה מקצועית ועל פי החוק.

שלב ראשון

בשלב הראשון, החוקר הפרטי יבצע את עבודת החקירה באופן שקט ודיסקרטי, מה שיאפשר לו לחקור את כלל העובדים בחברה ולאשש את החששות עוד לפני שהעובדים ישימו לב כי הם תחת חקירה או שיש גורם שבודק אותם, מה שיגרום לאשמים להסתיר יותר את המעשים שלהם או אפילו להפסיק לבצע אותם באופן זמני, מה שיגרום לכך שיהיה קשה יותר לאתר את האשמים עם בכלל. כאשר החקירה גלויה ולא מקצועית כבר מהרגעים הראשונים, האשמים חוששים ולעיתים בשל העובדה שהם מפסיקים לזמן מה עם הפעולות שלהם, אתם לא תקבלו את המידע הדרוש לכם ותחשבו כי חשדתם לשוא ואין שום חפרפרת בחברה, אך היא ישנה, והיא תחזור לפעילות ברגע שאתם תפסיקו את החקירה.

לכן, חוקר פרטי מקצועי יעבוד בצורה דיסקרטית לחלוטין. הוא יאתר את האיומים מתוך החברה, יאתר את העובדים החשודים יותר, יפעיל פעולות מעקב שונות ויבצע את כל מה שהוא יכול במסגרת החוק בכדי להבין מי הם העובדים המבצעים את הפעולות הללו.

בשלב השני

בשלב השני, החקירה הופכת לגלויה. בשלב הזה אתם כבר יכולים להשתמש בכל החומרים שהשיג החוקר הפרטי על מנת לגשת עם החומרים הללו אל בית המשפט או אל המשטרה, לעצור את האשמים בכך או לדרוש פיצויים במסגרת החוק, והכי חשוב – להפסיק את פעולות הריגול התעשייתי אשר בוודאי כבר פגעה בעסק שלכם, אך יכולה לגרום עוד הרבה מאוד נזק בלתי יתואר.

לסיכום, אם אתם חושדים כי יש חפרפרת בחברה שלכם, זה הזמן לפנות לחוקר פרטי מקצועי ולבצע את עבודת החקירה בצורה מקצועית ונכונה.