ריגול עסקי – ההבדל בין הצלחה לכישלון

ריגול עסקי תעשייתי הוא לא דבר זר והוא מתרחש הרבה יותר פעמים ממה שאתם חושבים. גורמים רבים מנסים "לגנוב" נתונים ומידע בכדי להשיג יתרון תחרותי על חברות אחרות, גורמי פשיעה יכולים לנסות לאתר מידע פרטי חסוי על מנת לסחוט באיומים כספים מהחברה ועוד.

תהיה הסיבה אשר תהיה, ריגול עסקי הוא מסוכן מאוד לעסק שלכם, והוא יכול לקרות לכל עסק ובכל מקום.

אז מה עושים? איך מזהים האם מתרחש ריגול עסקי על העסק שלכם ואיך אפשר למנוע זאת? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

ריגול עסקי

סימנים שיכולים להעיד כי מרגלים אחריכם

אם אתם חושדים כי מרגלים אחריכם או אחרי העסק שלכם, ישנם כמה סימנים שיכולים להדליק אצלכם נורות אדומות ולגרום לכם להבין כי ייתכן מאוד וזה באמת קורה:

  • סימני אזהרה בטלפון החכם שלכם – בעידן הדיגיטלי של היום מרבית הריגול העסקי מתרחש בזירה הדיגיטלית. אם אתם מבחינים פתאום בצריכת נתונים הרבה יותר גבוהה מהרגיל של המכשיר הנייד שלכם, אם הסוללה נגמרת פתאום מהר מידי, או שאתם מבחינים בתזוזה של המכשיר או צפצופים מסתוריים בזמן שיחה, ייתכן כי המכשיר שלכם נפרץ וגורמים אחרים מקבלים גישה למידע שלכם. בכדי להגן על עצמכם ממצב כזה, התקינו תכנת הגנה בטלפון שלכם, ובכל טלפון שאתם מספקים לעובדי החברה שלכם.
  • רעשים בקו הטלפון – הדרך לדעת האם ישנה האזנה על קווי הטלפון המשרדיים היא  להאזין היטב בזמן שיחה. אם אתם שומעים רעשים מוזרים שאינם מגיעים מהאדם המשוחח עמכם בקו השני, או צפצופים מסתוריים, יכול להיות שישנו מכשיר האזנה המחובר לאותו הקו. זה לא תמיד ככה, ולא כל רעש קטן צריך להקפיץ אתכם, אך אם זה קורה באופן קבוע, ובכל מכשיר טלפון, ייתכן כי זו הסיבה. במרה כזה יש להזמין שירות של בדיקת האזנות סתר אשר יאפשר לכם לדעת מה באמת קורה.
  • רכבים חשודים – מבחינים כמה וכמה פעמים ברכב שמסתובב ליד בית העסק או מחנה מבלי שאיש יצא ממנו או יכנס אליו? זה יכול להעיד על עבודת מחקר המבוצעת על בית העסק כמו שעות פעילות, כמות אנשים בכל משמרת, סידורי אבטחה, כניסות ויציאות. לעיתים מדובר במחקר על החברה כולה, אך זה יכול להיות גם מחקר על אדם מסויים מתוך החברה. אם אתם מבחינים ברכב חשוד כזה, אל תפנו אליו ישירות, אלא התקינו מצלמות אבטחה שיאפשרו לכם לתעד את הפעילות ובמקרה הצורך דווחו לגורמי אכיפת החוק.
  • מידע שדולף – אם מידע עסקי חדש וסודי פתאום יוצא החוצה, מוצר חדש שעבדתם עליו בצורה חשאית מאוד פתאום מושק על ידי מתחרה וכדומה, יכול להיות שישנו מרגל בתוך החברה אשר מוסר את המידע הזה לגורמים חיצוניים. במקרה כזה כדאי לפנות אל חוקר פרטי אשר יבצע חקירה לגילוי ריגול עסקי. חוקר כזה יכנס אל תוך החברה, יטמיע את עצמו בתוך העובדים, יבדוק את דרכי הפעולה של כולם וימצא בסופו של דבר מהיכן מגיעה הדליפה, יחד עם הוכחות שיאפשרו לכם גם להגיש תביעה נגד אותו עובד ולפנות איתן אל גורמי אכיפת החוק.

תוכן שעשוי לעניין אותך

  1. כיצד לזהות חפרפרת בחברה?

איך למנוע מראש ריגול עסקי

הגנו על העסק שלכם מראש ועבדו עם מומחים, "בעוז סער חקירות וביטחון" נוכל להתאים  עבורכם רשת של מצלמות ואמצעי אבטחה חיוניים אשר ישמרו על העסק שלכם ויאפשרו לכם להגן על העסק שלכם ועל המידע אשר נמצא בתוכו והעבודה אותה אתם מבצעים בצורה הטובה ביותר ובאופן החכם והנכון ביותר. חייגו אליו כעת לשיחת יעוץ 09-9199209