מניעת ריגול עסקי – כך תגנו על העסק שלכם מפני המתחרים

היום אנו חיים בעולם תחרותי מאוד. אם בעבר כל עסק היה מתחרה בעיקר בעסקים הפיזיים סביבו, מה שהפך את התחרות למצומצמת יחסית, היום עם ההתקדמות של האינטרנט המסחר הפך להיות גלובלי ובין לאומי כך שכל עסק מתמודד עם הרבה יותר תחרות. לכן, מתוך ניסיון לנצח את התחרות או לקבל עוד איזה שהוא יתרון שיסייע להתמודד איתה, לא מעט עסקים היום מפעילים שיטות לא חוקיות אשר נכנסות תחת ההגדרה הברורה של ריגול תעשייתי.

ריגול תעשייתי הוא חמור מאוד, ויכול לגרום לנזק מהותי מאוד לעסק נגדו הוא מופעל. לכן, אם אתם רוצים למגן את העסק שלכם בצורה הטובה ולמנוע ריגול עסקי, קראו את המאמר הבא ותמצאו מידע חשוב שיעזור לכם.

לפני הכל – אתם חייבים להכיר שזה קיים

אחד מהדברים שמובילים חברות רבות לנקודת חולשה בה מופעת נגדם ריגול תעשייתי הוא העובדה שהם בכלל לא מודעים לכך שזה קיים היום. חברות רבות בטוחים כי מדובר בפעולה שכלל לא מתרחשת היום, בעיקר בשל העובדה שהיא לא חוקית, אך תתפעלו לגלות כמה חברות שחשבו כך בסופו של דבר נפגעו מריגול כזה.

לכן עליכם להיות מודעים לנושא, ולפעול כל הזמן על מנת להגן על החברה או העסק שלכם בצורה הטובה ביותר. וכדי לעשות זאת, עליכם לעבוד עם חוקר פרטי מקצוע המומחה בתחום.

היתרונות של עבודה עם חוקר פרטי

במקרים בהם מופעל ריגול תעשייתי נגד החברה או העסק שלכם, חוקר פרטי הוא המקור הטוב ביותר שיכול לגלות זאת. חוקר פרטי הוא איש מקצוע מומחה ובעל ניסיון רב אשר ידע כיצד לזהות את הבעיות בחברה, לזהות האם אכן דולף ממנה מידע, הוא יוכל למצוא את האשמים ולאתר הוכחות חותכות וקבילות לבית המשפט על אותו ריגול עסקי ולסייע לכם להגן על החברה שלכם בצורה הרבה יותר טובה.

בנוסף, גם במקרה בו החוקר הפרטי יגלה כי לא מרגלים אחר העסק שלכם, הוא יוכל לבדוק את נקודות התורפה של העסק והוא יוכל לסייע לכם למגן את העסק מפני הדליפות הללו ולשמור על המידע שלכם בצורה הטובה ביותר.

כיצד יכול להיות מבוצע הריגול העסקי?

ריגול תעשייתי יכול להיות מבוצע במגוון דרכים כמו למשל:

  • עובד מושחת – עובד אשר נמצא בחברה כבר לא מעט זמן, והחברה הזקוקה למידע הצליחה להעביר אותו לצד שלה ולגרום לו להעביר לה את המידע לו היא זקוקה, בדרך כלל על ידי תשלומים כספיים גבוהים מאוד השווים לו את הסיכון ואת אבדן מקום העבודה במקרה ויעלו על עקבותיו.
  • עובד סמוי – עובד אשר מראש מגיע אל החברה בכדי לרגל ולהוציא ממנה מידע. זה יכול להיות עובד מן המניין אשר עבר תהליך קבלה שלם לעבודה כמו כל עובד רגיל, או אדם אשר מגיע באופן חד פעמי בתואנות שונות כמו התחזות לעיתונאי המבצע כתבה על החברה, התחזות ליועץ חיצוני או כל דבר אחר.
  • וירטואלי – שימוש באמצעים טכנולוגיים על מנת לרגל אחר החברה ולמצוא את המידע המבוקש, בין אם זה באמצעות פריצה למחשבים, התקנה של מצלמות נסתרות או מכשירי האזנת סתר וכדומה.

לא משנה באיזו דרך הצליחו לחדור אל החברה שלכם, הנזק שיכול להגרם מדליפת המידע הוא בלתי יתואר, ולכן חשוב שתעבדו עם אנשי מקצוע על מנת למצוא את האשמים ולעצור את הכל בזמן.

אל מי פונים?

בין אם אתם רוצים להגן על החברה שלכם ולדעת מה אתם צריכים לעשות בכדי למנוע מצבים של ריגול עסקי כנגד החברה שלכם, ובין אם אתם חושדים כי מידע דולף מהחברה שלכם ואתם רוצים למנוע פעולות ריגול עסקי שכבר מתרחשות בתוך החברה, עליכם לפנות אל חוקר פרטי מומחה אשר ילווה אתכם באופן קבוע ויגן עליכם ועל החברה שלכם בצורה הטובה ביותר.

משרד החקירות "עוז סער" מציע לכם שירותי חקירות פרטיות המבוצעות על ידי אנשי מקצוע מומחים מהשורה הראשונה וחקירות הכוללות שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים המאפשרים לנו לאתר את האשמים ואת הדליפה ולהכין דו"ח מפורט אשר כולל הוכחות שהושגו בצורה חוקית כך שאיתו אתם יכולים גם לפנות אל המשטרה או בתי המשפט עם כל הראיות הדרושות.