איך אוספים מודיעין עסקי, ובאילו תחומים הוא עוסק?

איסוף מודיעין עסקי זו פעולה מורכבת הכוללת שילוב של אנשי מודיעין מובילים ממגוון רחב של תחומים שונים, כאשר כל אחד מביא את הניסיון והידע שלו, עד לאיתור כל המידע על עסק או ארגון מסוים.

כאשר עובדים על חקירת איתור מודיעין עסקי, חשוב לעבוד עם אנשי מקצוע אשר יש להם ידע וניסיון בעבודה מהסוג הזה, חוקרים מקצועיים אשר גם במצבים בהם מקורות המידע נראים מצומצמים מאוד, הם ידעו כיצד למצוא את ההוכחות ואת המידע הנכון.

מה בכלל ההבדל בין מודיעין עסקי לבין ריגול תעשייתי?

רבים מתבלבלים בין ריגול תעשייתי לבין מודיעין עסקי, ובטוחים כי מדובר באותה עבודה, הנעשית בניגוד לחוק, אך לא כך הם פני הדברים. לכל בעל עסק, בכל תחום כל שהוא, ידע הוא כוח. איתור המידע הנכון על עסק מתחרה או חברה לפני מיזוג, יכול לעשות את ההבדל בין הצלחה לכישלון, ולכן אם אתם רוצים להיות בטוחים כי אתם מצעידים את העסק שלכם בצורה נכונה – הידע הזה הוא חשוב עבורכם.

ההבדל בין מודיעין עסקי לריגול תעשייתי הוא כמובן החוקיות. ריגול עסקי זהו מושג המתייחס לאיסוף המידע בדרך שאינה חוקית, כמו החדרה של מרגל לתוך החברה או השפעה על עובדים בתוך החברה למסור מידע, התקנה של האזנות סתר או מצלמות נסתרות, גניבה של מסמכים או פריצה למערכות המידע של החברה וכדומה. לעומת זאת, מודיעין עסקי הינו מושג המתייחס לאיסוף של המידע בדרך שהיא חוקית לחלוטין, והוא מאפשר לחוקרים להציג מידע רב על גורמים עסקיים שונים, בדרך שאינה עוברת על החוק.

מתי נדרש לבצע איסוף מודיעין עסקי?

ישנם מקרים רבים בהם קבלת מודיעין עסקי הינו חשוב וחיוני מאוד. בין אם מדובר בהכרה של המתחרים, מה שמאפשר לעסק להתמודד מול התחרות בצורה טובה יותר, בין אם מדובר באיסוף מידע לצורך בניית אסטרטגיה שיווקית, לקראת פיתוח של מוצרים חדשים או השקה של שירותים שלא היו קיימים בחברה, בדיקת שותפים או חברות לקראת מיזוג וחתימה על הסכמים שונים ועוד.

כדי לאפשר לעסק שלכם לשרוד בסביבה התחרותית בה אנו חיים היום, אתם חייבים שיהיה לכם כמה שיותר מידע זמין, וזו בדיוק הדרך להשיג את המידע הזה.

איך אוספים מודיעין עסקי?

בכדי לבצע איסוף של מודיעין עסקי בצורה מוצלחת עוברים תהליך יצירתי ומקצועי אשר כולל שילוב של מידע ממגוון רחב של מקורות שונים. המידע יכול להגיע מהרשתות החברתיות או ממאגרי מידע אינטרנטיים שונים, מידע ממאגרים פיזיים שונים, מעקבים ופעילויות בשטח, עבודה אינטנסיבית ומגוונת אשר בסופו של דבר מובילה לתוצאות הטובות ביותר.

איסוף של מודיעין עסקי הינו איסוף של מידע בצורה חוקית, מה שיאפשר לכם לעשות שימוש במידע שקיבלתם גם בבית המשפט או בכל רשות אחרת לצורך העניין. החוקרים הפרטיים יודעים בדיוק מהם המגבלות של החוק והם יודעים כיצד להתאים את עצמם לדרישות החוק וכיצד למצוא את המידע לו הם זקוקים מבלי לפגוע בפרטיות של אדם או לעבור על החוק. לכן, פעולות איסוף של מודיעין עסקי הינן פעולות שיש לתת למומחים לבצע. אל תנסו לעשות זאת בעצמכם או להפעיל עובדים מתוך החברה לאסוף את המידע הזה במטרה לחסוך כסף. הניסיון הזה לחיסכון בהוצאות על חוקר פרטי מקצועי עלול להוביל אתכם לבעיות רבות ולמצב בו כלל לא יהיה לכם את המידע המלא, וגם אם כן – זה יהיה בדרך שיכולה לסכן אתכם עם גורמי אכיפת החוק.

החשיבות של מודיעין עסקי במסגרת חקירה כלכלית

חקירה כלכלית הינה חקירה חשובה הנדרשת במקרים רבים. זה יכול להיות לפני חתימה על הסכם שותפות עם אדם מסויים, לפני רכישה של חברה או מיזוג חברות ואפילו לפני נישואין. חקירה כלכלית היא חקירה הבוחנת את יכולתיו הכלכליות האמיתיות של הגורם הנחקר והיא יכולה לספק לכם מידע חשוב מאוד לפני שאתם מקבלים החלטות על ביצוע השקעות כלכליות או הסכמים כלכליים עם אותו גורם.

כאשר מדובר בחקירה כלכלית עסקית, מודיעין עסקי הוא חלק מהחקירה ואיתו אפשר לאתר את כל המידע על הגורם הנחקר ולהכין דו"ח מלא ומפורט למבקש החקירה.