השותף שלכם לעסק מרמה אתכם? כך תצרו שותפות עסקית נכונה ובטוחה יותר

לייעוץ ראשוני חייגו: 054-4674434

שותפות יכולה לגרום לאחד משני מצבים – או שהיא תוביל למינוף של העסק ותוביל אותו להצלחה גדולה, או שהיא תעשה בדיוק את הדבר ההפוך, ותגרום לנזקים רבים מאוד לעסק. מה יקרה בעסק שלכם תלוי מאוד בשותף שתבחרו. אם אתם לא רוצים להגיע למצב בו מרמים אתכם או שהשותף שלכם לא באמת פועל לטובת ההצלחה של העסק שלכם, אתם חייבים לדעת כיצד לבחור את השותף הנכון והטוב ביותר עבורכם, ובמיוחד בשביל זה כתבנו את המאמר הבא.

למה לצרף שותף לעסק?

נכון, צירוף של שותף לעסק, במיוחד אם כבר התרגלתם לעבוד לבד, יכול לגרום למגבלות שונות ופחות תחושת עצמאות, אך מצד שני שותפות נכונה יכולה להביא להרבה מאוד יתרונות לעסק כמו חלוקה בנטל הכלכלי והמקצועי, סיוע בקבלת החלטות, שותפים שמביאים איתם ידע מקצועי שחסר לכם, הקלה בעבודה השוטפת ועוד.

אז נכון, צירוף של שותף יכול לכלול גם סיכונים, אך הסיכונים הללו מביאים גם הזדמנויות משתלמות במיוחד, ולכן אם תדעו לבחור בצורה נכונה את השותף שלכם, תוכלו בהחלט ליהנות מהיתרונות ולמזער את הסיכונים ולהפוך את העסק שלכם להצלחה של ממש.

שותף עסקי

תכונות שאתם צריכים לחפש

בכדי לבחור את השותף הנכון לכם, אתם חייבים להתחיל קודם כל עם הגדרה של הצרכים שלכם. למשל, בחירה של שותף אשר מביא איתו ידע וניסיון מקצועי הרלוונטי לתחום העיסוק שלכם, שותף אשר מביא איתו יכולת כלכלית שתסייע לכם להרחיב את העסק, שותף שיש לו ידע ניהולי טוב יותר משלכם וכדומה. אתם חייבים להבין למה בכלל אתם מחפשים שותף בכי להבין מה התכונות הנדרשות לו בכדי להתאים לעסק שלכם ולתת מענה לצרכים שלכם.

חקירת מהימנות

אחת הבדיקות החשובות שיש לבצע, גם אם מדובר בשותף מוכר לכאורה, בדיקת מהימנות עשויה לגלות דברים נסתרים שעשויים להשפיע על תהליכים שונים בהמשך הדרך, את הבדיקה לא ניתן לבצע בעצמכם  ולשם כך  כדי לשכור את שירותיו של חוקר פרטי במשרד חקירות המתמחה בחקירות כלכליות ומודיעין עסקי

התאמה אישית

עוד עניין חשוב מאוד הוא ההתאמה האישית. ביניכם לבין השותף חייבת להיות התאמה אישית אשר תעזור לכם לעבוד טוב ביחד ובצורה הרמונית, בין אם זה אדם שיש לכם כבר היכרות אישית איתו ובין אם לא.בכדי שתוכלו לדעת האם באמת יש התאמה כזו, אתם חייבים לבחון לעומק את השותף, ולשם כך כדאי לפנות אל חוקר פרטי מקצועי אשר יש לו ניסיון בחקירה של שותפים ועסקים ויוכל לתת לכם בדיקת רקע מעמיקה מאוד על השותף הפוטנציאלי, גם מבחינה מקצועית וגם מבחינה אישית.

מעבר לכך, אל תוותרו על האינטואיציה שלכם. לפני שאתם חותמים על הסכם השותפות צרו קשר עם השותף, צאו לכמה פגישות ביחד וכדומה, כך שתוכלו לתת לתחושת הבטן שלכם לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה

תיאום ציפיות

בכדי להוביל את העסק להצלחה משותפת, אתם חייבים לבצע תיאום ציפיות מול השותף העתידי. אלו לא צריכות להיות רק ציפיות הקשורות לעסק עצמו, אלא גם ציפיות אישיות בתור שותפים. תיאום הציפיות צריך לכלול תיאור של תפקידים ותחומי אחריות, חופשות, השקעות כספיות ועוד. אם תדברו מראש על כל הפרטים הללו, ואפילו על הפרטים הקטנים ביותר, יהיה לכם קל יותר להתנהל בעתיד, ובצורה הטובה ביותר.

כך תוכלו להיות בטוחים כי אתם פונים לדרך טובה ומוצלחת יותר בשותפות העסקית שלכם לטובת קידום העסק המשותף.

לייעוץ ראשוני חייגו: 054-4674434