חקירת גניבה – איתור, תיעוד, חשיפה וחקירה

גניבה של רכוש, מאדם פרטי או מבעל עסק, היא לא עניין של מה בכך. בין אם מדובר בפריצה לבית וגניבה של רכוש בעל ערך סנטימנטלי חשוב ובין אם מדובר בגניבה של רכוש בעל ערך כספי רב מבית עסק, המשמעות של הגניבה היא גדולה וההשלכות שלה יכולות להיות רבות מאוד. ישנם מקרים בהם כספי ביטוח מכסים על הגניבה ובאמת מפצים את הקורבן,

אך ישנם מקרים בהם נגנבו חפצים ששום כסף בעולם לא יפצה עליהם, וישנם מקרים בהם לאחר הגניבה הקורבנות לא יכולים להמשיך הלאה, וזה בדיוק המקום בו יש לפנות אל חוקרים פרטיים מומחים אשר יבצעו חקירה מעמיקה של הגניבה וימצאו את הרכוש הגנוב ואת האחראיים לכך. בנוסף, לעיתים מדובר בגניבות מתמשכות, כמו גניבה של עובדים ממקום העבודה, מה שהופך את החקירות הללו לחשובות ומשמעותיות יותר וחקירות אשר יכולות למנוע את המשך הגניבות הללו וההפסדים הכספיים המגיעים בעקבותיהם.

עבודה עם חוקר פרטי על חקירת גניבות

לעיתים רבות, במיוחד בגניבות קטנות, התיק במשטרה נסגר מחוסר עניין לציבור, או שבשל חוסר משאבים ומתן עדיפות לתיקי חקירה גדולים יותר, לוקח זמן להתחיל לעבוד בכלל על התיק הזה. לכן, הדרך הטובה יותר להגיע לחקר האמת ולמצוא את האשמים היא באמצעות עבודה עם חוקר פרטי.

עבודתו של חוקר פרטי לחקירות גניבות מחולקת לכמה שלבים:

  1. השלב הראשון הוא שלב ההיכרות. בשלב הזה החוקר ישב עם מזמיני החקירה בכדי להבין את המקרה ולאסוף את החומרים הראשונים אשר מהם הוא יוכל להתחיל את החקירה. במקרה של חקירות בעסקים הוא גם יבקש לקבל לוחות זמנים של העובדים ומידע על העבודה במקום. את כל החומרים הללו הוא מעבד ובוחן אותם בעין מקצועית על מנת שיהיה לו בסיס נכון לעבודת החקירה.
  2. בשלב השני החוקר מבצע עבודת חקירה סמויה בה הוא מנסה לאתר את הרכוש הגנוב ואת הגנב באמצעות מעקבים, אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ושיטות חקירה מקצועיות. מדובר בחקירה רגישה מאוד אשר חייבת להיות מבוצעת בצורה יסודית אך גם באופן אשר עומד בדרישות החוק על מנת שתוכלו לעשות שימוש במידע שהתקבל במסגרת החקירה מול המשטרה או בתי המשפט. לכן, חקירות כאלו יש להפקיד רק בידיים של אנשי מקצוע מומחים אשר יוכלו לבצע אותן בצורה טובה ותקינה ולא רק להשיג את המידע, אלא לעשות זאת בצורה קבילה.
  3. לאחר מציאת הגנב והרכוש הגנוב, ולאחר שיש לחוקר את כל הראיות הדרושות, הוא יעבור לשלב של החקירה הגלויה בה הוא כבר יוביל לעימות מול החשוד, מעצר או כל דרך אחרת על פי הסיטואציה.

פנו אל חוקר פרטי מוקדם ככל האפשר

ההחלטה לפנות אל משרד חקירות פרטי היא החלטה הכוללת הוצאה כספית לא קטנה, ולכן לא מעט אנשים מתלבטים האם לעשות זאת, אך עליכם להבין כי ככל שתחכו, יהיה קשה יותר לבצע את החקירה ועוד יותר קשה למצוא את הרכוש הגנוב. במידה ומדובר בגניבה במקום עבודה, חקירה כזו תמנע גניבות עתידיות ותאפשר לכם לשמור על העסק שלכם בטוח ומוגן יותר, ולכן ההוצאה הכספית הזו ללא ספק משתלמת.

העמדה לדין

לאחר שהחוקר הפרטי מסיים את עבודת החקירה שלו, אתם יכולים לפנות יחד עם כל המידע וכל מה שהוא גילה אל המשטרה או אל בית המשפט ולתבוע את האשמים. חוקר פרטי מספק לכם דו"ח חקירה מלא הכולל את כל הראיות הדרושות לכם כך שאתם יכולים לפנות אל המשטרה ולהגיש תלונה או לפנות אל בית המשפט ולהגיש תלונה אזרחית כנגד הגורמים האחראיים בהתבסס על כל הראיות שיש לכם מהחוקר הפרטי, ראיות קבילות המותרות להצגה בהליכים משפטיים.

התמגנות לאחר גניבה

לאחר גניבה, בין אם היא באה יחד עם פריצה ובין אם לא, נוצרת תחושה של חוסר ביטחון ולכן מיגון של הבית או העסק, המקום בו בוצעה הגניבה, יסייע מאוד ביצירת תחושת ביטחון גבוהה יותר וימנע גניבות חוזרות. התייעצות עם החוקר הפרטי לגבי המיגון יכולה לעזור לכם מאוד. הוא ידע למצוא את נקודות החולשה ולהמליץ לכם על המיגון הטוב ביותר שיחזיר את תחושת הביטחון ויהפוך את המקום למוגן ושמור יותר.