בדיקת פוליגרף ע"י מומחה

בעוז סער חקירות וביטחון פועל מכון פוליגרף מקצועי המופעל על ידי בודק מוסמך בלבד, ניתן לערוף בדיקת פוליגרף בכל נושא והעניין הנחוץ לכם , דברו איתנו ונשמח לעמוד לשירותכם!

כיום ניתן לשמוע רבות על בדיקת פוליגרף, ורובינו מבינים מה עומד מאחוריה ומהי מטרתה, אך יחד עם זאת, מעניין להעמיק מעט יותר על מנת להבין במה בדיוק דברים אמורים ועל כן נציין שבדיקה זו מושתתת על מכשיר שנועד לפענח תגובות אנושיות, ואם יותר נדייק, נציין שתפקיד המכשיר לפענח תגובות שאינן נשלטות ואינן רצוניות, וכל זאת על מנת להבין האם אדם כזה או אחר אומר אמת, או לחלופין משקר.

מתי מבצעים בדיקת פוליגרף?

לרוב ניתן למצוא את המכשיר מתפקד בעת חקירות בעלות גוון פלילי, בהן הצורך להבין האם האדם דובר אמת הינה קריטית, אך טוב לדעת שמכשיר זה מהווה כלי מפתח לא רק עבור מקרים מעין אלו, אלא גם עבור עסקים רבים אשר מבקשים לבחון כהלכה את שורת העובדים העתידים, ולו על מנת לוודא שאותו אדם שעמודים להעסיק אכן אמין, לויאלי, דיסקרטי וכדומה.

רוצים לעבור פוליגרף בהצלחה? אלו הדברים שאתם צריכים לזכור:

  1. השתדלו לישון טוב בלילה, לפחות שבע שעות שינה במינימום לפני בדיקת הפוליגרף
  2. תגיעו שבעים לבדיקה, מומלץ לאכול ארוחה בוקר טובה ולגשת לבדיקת הפוליגרף
  3. הימנעו מתרופות הרגעה לפני הבדיקה
  4. הימנעו מהכנות מקדימות או תזוזות מיותרות במהלך הבדיקה

קראו עוד על כל הטיפים שיעזרו לכם לצלוח את המבחן

תגובות פיזיות שחשוב להכיר בבדיקת הפליגרף

מכשיר מתוחכם מעין זה מושתת על מערכת התגובה הגופנית, כלומר המכשיר מבוסס על ההנחה המושכלת שברגע שאדם אינו דובר אמת, הוא אינו רק חש מעט מבוכה, אלא מתרחשים בגופו תהליכים פיזיולוגיים שקשה לשלוט בהם. על אל שינויים פיזיולוגיים מדובר? ובכן בין היתר מדובר בשינויים כגון מוליכות חשמלית של פני העור, שינוי בקצב הלב ואף שינוי בלחץ הדם.

בדיקת פוליגרף ע"י מומחה

הליך הבדיקה

על מנת להבין מהו מצבו "הנורמלי" של הגוף, נהוג לפתוח את המבחן עם מערכת שאלות רלוונטיות אשר מתייחסות אל הנושא הנחקר, לעבור לשאלות בלתי רלוונטיות שאין כל סיבה לשנות לגביהן את האמת ולאחר מכן נהוג לעבור לשאלות ביקורת. לאחר שמשווים את תגובת הגוף שהופיעה בעת שאלות הביקורת אל אופי תגובת הגוף כאשר נשאלו שאלות מהותיות, הרי שניתן ללמוד על חוסר אמינות כאשר מופיע שינוי קיצוני. עוד ראוי לציין שלא פעם נערכת חקירה חוזרת, וזאת על מנת לאפשר לנבחן להודות בסיטואציה שנבחנת, כיוון שלהודאה במעמד זה ישנו רף אמינות גבוה ביותר.

האיגוד הישראלי לבודקי פוליגרף

מבחינה משפטית החוק אינו רואה בשיטת בדיקת פוליגרף עובדה מוגמרת, ולצורך הדוגמה, נציין שבארה"ב כל מדינה מוזמנת להחליט כיצד היא מתייחסת את כלי זה. כמו כן, מעניין לציין שבמדינת ישראל אין חוק רישוי עבור בודקי פוליגרף ועל כן ישנה סכנה של מתחזים אשר יכריזו על עצמם כמומחים בתחום. אי לכך, לפני שבוחרים בשירות כזה או אחר בתחום, יש לוודא שני דברים: רזומה ושאותו מומחה לתחום הנו חבר באחד מאיגודי הפועלים ואף באיגוד הישראלי לבודקי פוליגרף ממוחשב.